O mnie
Od 1986 roku po ukończeniu studiów w Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) we Wrocławiu pracuję nieprzerwanie w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej, gdzie kolejno uzyskałem tytuły zawodowe specjalista chirurgii i urologii dziecięcej. Jestem uczniem i następcą profesora Jerzego Czernika. Od 2009 roku pełnię funkcję Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W 2013 roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymałem tytuł naukowy profesora.
Miałem zaszczyt wielokrotnie uczestniczyć w charakterze wykładowcy na międzynarodowych i krajowych kongresach chirurgii endoskopowej, kursach endoskopowych: Francja, Niemcy, Portugalia, Wlk. Brytania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry, USA, Chiny, Egipt, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Kazachstan, Indie, R.D. Kongo, Polska. Jako jeden z dwóch polskich chirurgów wykładam i szkolę w najbardziej prestiżowym ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu, Francja. Byłem głównym organizatorem i przewodniczącym 16 Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych we Wrocławiu w 2015roku oraz 7 Kongresu Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych Endoskopowych (ESPES) we Wrocławiu w 2017 roku.
Mam duże osiągnięcia w dziedzinie chirurgii endoskopowej dzieci, szczególnie u noworodków i niemowląt w leczeniu wrodzonych wad. Operowałem jako zaproszony chirurg w wielu krajach na świecie: Hiszpania, Szwajcaria, Portugalia, Czechy, Irlandia, Dania, Francja, Ukraina, Egipt, Kuwejt, Turcja, Kazachstan, Indie, R.D. Kongo, Rosja, Włochy.
Jestem autorem laparoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS, wykonywanej w wielu ośrodkach zarówno w kraju jak i zagranicą. Jako pierwszy w Polsce wykonałem u noworodka techniką torakoskopową zespolenie zarośniętego przełyku. Obecnie należę do nielicznego grona chirurgów dziecięcych na świecie z największą liczbę wykonanych zabiegów endoskopowych u noworodków z zarośnięciem przełyku (ponad 250 pacjentów). W najtrudniejszej postaci długoodcinkowego zarośnięcia przełyku opracowałem własną technikę operacyjną tzw. wewnętrznej trakcji, która pozwala zachować własny przełyk. Wyrazem międzynarodowego uznania dla osiągnięć w tej dziedzinie moich i kierowanego przeze mnie zespołu Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu było zaproszenie do wygłoszenia Wykładu im. Karla Storza na zjeździe Brytyjskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych w 2022roku.